Kondenzační plynový kotel je o 20 % účinnější než plynové kotle

Provádíme kompletní dodávky a montáže kondenzačních kotlů. Kondenzační kotle jsou považovány za nejmodernější způsob spalování zemního plynu. Tyto kotle mají oproti klasickým plynovým kotlům hned několik zásadních předností. Jejich spalování je při porovnání s klasickými kotly na plyn efektivnější. Účinnost kondenzačních kotlů se pohybuje okolo 108 %, zatímco u běžných kotlů na plyn je účinnost zhruba kolem 92 %, tedy o 16 % nižší! Znamená to tedy také, že kondenzační kotle mají o 15 - 20 % nižší spotřebu plynu.

Kondenzační kotel je díky své speciální konstrukci považován za ekologický kotel, se kterým rovněž dosáhnete větších úspor, než když budete vytápět domácnost běžným plynovým kotlem.


Proč pořídit kondenzační plynový kotel právě od nás?

  • cenová nabídka zdarma
  • velmi úsporný
  • ekologický způsob vytápění
  • až o 20 % vyšší účinnost oproti běžným plynovým kotlům
  • kompletní dodávka a montáž kotle


Kondenzační kotle
se využívají především u nízkoteplotních systémů, např. u podlahového vytápění, které pracuje s teplotou topné vody maximálně do 60 °C. Při této nižší teplotě dochází k dosažení největšího efektu kondenzační techniky. Kondenzační plynový kotel umí energii zadržet a následně i efektivně využít. U klasických kotlů probíhá spalování plynu za vysokých teplot, přičemž dochází k tomu, že se energie nemá kde zadržet a poté pak bez prospěchu uniká komínem.

Vyzkoušejte naše kvalitní a spolehlivé služby a kontaktujte nás! Vše montujeme na základě projektu nebo vlastního měření a konzultace se zákazníkem. Navíc vám nabízíme vypracování cenové nabídky zdarma!

Napište dotaz nebo si vyžádejte nabídku!

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poradíme vám

Josef Polášek